петък, 18 март 2011 г.

"Динамо" (К) отстрани "Манчестър сити", a "Ливърпул" напусна Лига Европа след равенство с "Брага"

Двата английски гранда безславно напуснаха надпреварата за Лига Европа.
"Динамо" (Киев) загуби с 0:1 гостуването си на "Манчестър сити" в реванша от осминафиналите в Лига Европа, но с общ резултат 2:1 отстрани англичаните и продължава във следващата фаза.
Сити започна вихрено и още в 4-ата минута Балотели стреля отблизо много силно над вратата от доста чиста позиция. Малко по-късно отново той пропусна изгона ситуация.
В 36-ата минута Балотели се опита да убие с бутонките Горан Попов, но го уцели в крака и бе изгонен с червен картон. 3 минути по-късно Сити поведе с гол на Александър Коларов.
През втората част Сити отново се опитваше да атакува доста по-усилено, но не успя да вкара втори гол и загуби Лига Европа.
Брага хвърли голямата сензация на турнира Лига Европа, след като успя да отстрани английския колос Ливърпул.
"Ливърпул" напусна безславно турнира в след нулево равенство с "Брага" на своя стадион "Анфийлд". Португалците имаха аванс от 1:0 в първата среща, който успяха да удържат и се класираха напред.
Така Англия остава без свой представител в турнира.
"Брага" за първи път се класира за четвъртфиналната фаза на Лига Европа.