петък, 25 февруари 2011 г.

Завърши паралелният слалом на писта "Витошко лале". Очакваме Световната купа в Банско.

Паралелен слалом на писта "Витошко лале".
На Витоша в благотворителната акция се включиха самите световни звезди, които дариха собствени пари за каузата. Това показа голямото сърце на тези спортисти, които не бяха дошли на Витоша за пари или за реклама, а за да помогнат на децата, които искат да тренират ски спортове в България.
В състезанието паралелен слалом отборно световните звезди привлякоха в своя тим по едно дете. Жребият за слалома бе теглен от легендата Петър Попангелов. Състезанието спечели шведът Андре Мийрер, който на финала победи Килиан Албрехт. Именно малките скиори решиха изхода от двубоите между звездите, които показаха феърплей и финишираха наравно.
Йенс Бигмарк, Стефан Георгиев, Марио Мат и световният шампион в Супет Г Кристоф Инерхофер отпаднаха още на 1/4-финалите. Тед Лигети и Райнфрийд Хербст стигнаха до полуфиналите.
На 26 февруари от 10.00 часа стартира първия манш в супер комбинацията със супергигантски слалом, а от 13.00 часа е втория манш със слалома. На 27 февруари е специалният слалом в два манша, които започват в 10.00 и в 14.00 часа.
Пистата "Бъндерица" в Банско, където ще се състоят състезанията, е напълно готова, въпреки снеговалежa в последните дни в пиринския курорт. Една от надеждите за добро представяне на България в супер комбинацията е Георги Георгиев, който завърши на 11-о място в дисциплината на Световното първенство.
В супер комбинацията ще за България ще кара и 22-ият от световното първенство Никола Чонгаров. Георгиев, Чонгаров, Килиан Албрехт и Стефан Георгиев пък ще участват в слалома.
Четирима световни шампиони от завършилото в неделя първенство в Гармиш-Партенкирхен ще участват в стартовете от Световната купа в Банско на 26 и 27 февруари. Италианецът Кристоф Инерхофер, който спечели злато в супер гигантския слалом, сребро в супер комбинацията и бронз в спускането, първенецът в гигантския слалом Тед Лигети, шампионът в слалома Жан-Баптист Гранж и Тома Фанара, който стана отборен шампион с Франция. Общо 96 скиори от 23 страни са подали заявки за участие.